Demo

Yeni İlaçlar Yaratmak

Giriş
Ferring’in araştırma ve geliştirme amacı, hastalık tedavilerini iyileştirebilen ve hastaların acısını azaltan yeni ilaçlar geliştirmektir ve bizi motive eden bu hedeflerdir. Ferring hem geleneksel ilaçlar (kimyasal bileşikler) hem de biyoteknoloji ürünü ilaçlar (biyolojikler) yaratmaktadır. Farmasötik biyoteknoloji, insan genetiğinin ve genbilimin çok daha iyi anlaşılmasını sağlamıştır ve Ferring araştırmacılarının hedef hastalık alanlarında bilgilerini geliştirmelerine olanak tanımıştır.

Ferring, peptid bazlı ilaçlar ve (peptid olmayan) küçük molekül bazlı ilaçlarda özel uzmanlık geliştirmiştir ve peptid araştırmalarında dünya lideri olarak kabul edilmektedir. Ferring ayrıca, tedavilerin hastalara en uygun ve etkili yolla uygulanmasını sağlamak için ilaç salınım sistemlerinin geliştirilmesine büyük yatırımlar yapmaktadır. 2005 yılında İsrail şirketi Bio-Technology General (BTG)’nin devralınması, Ferring’e rekombinant biyoteknoloji geliştirme ve üretme kapasitesi sağlamıştır.

Ferring, dört Ar-Ge merkezi ile beraber dünya çapında bilim enstitüleri, ilaç şirketleri, biyoteknoloji şirketleri aracılığıyla yeni ilaç geliştirmenin karmaşık ve maliyetli sürecine büyük yatırımlar yapmaktadır. Ar-Ge yatırımları, şirketin uzmanlığını kapitalize etmek ve Ferring araştırmacıları desteklemek için son teknoloji Ar-Ge teknolojilerinin kullanımını içerir.