Demo

Ferring’de Ar-Ge Teknolojisi

Giriş
Ferring'in yeni ilaçlar geliştirmeye olan bağlılığı, şirketin Ar-Ge süreçlerini desteklemek için teknolojiye büyük yatırımlar yapmakta olduğu anlamına gelmektedir. Ferring'in, peptid teknolojisi ve küçük moleküllü terapötik ürünlerde özel uzmanlığı bulunmaktadır ve bu uzmanlık alanları için iki tescilli ilaç keşif teknoloji platformu geliştirmiştir. Buna ek olarak Ferring, sürekli olarak araştırmacıların çalışmalarına yardımcı olan teknoloji desteklerini güncelleyerek geliştirmektedir.

Teknolojik Destek
Ferring'in ilaç keşfindeki başarısı, şirketin peptidler ve küçük moleküllerin kimyası üzerindeki uzmanlığının  gelişmiş teknolojik destek ile takviye edilmesiyle elde edilmiştir.

Ferring kısa süre önce bilişimsel kimya ve sanal bileşik kütüphanelerinin silikon görüntülenmesini tanıtmıştır. Bu, araştırmacıların laboratuvar çalışmalarına başlamadan önce potansiyel bileşikleri sanal olarak analiz etmelerine olanak sağlayarak, yeni bileşiklerin tasarlanması ve değiştirilmesi çalışmalarında Ferring araştırmacılarını destekler.

Ferring'de, potansiyel bileşiklerin hızlı bir şekilde görüntülenmesi için peptid ve küçük molekül kütüphaneleri yaratılmasına izin veren bir sistem olan, yüksek hacimli (high-throughput - HT) kimya yöntemi kullanılmaktadır. Bu kombinatoryal kimya yönteminde, hazır blok setlerinden yeni bileşikler hazırlamak için otomatik ve yarı-otomatik süreçler kullanılmaktadır.

Ferring, istenen terapötik etkileri sağlayabilmek için özel peptidler ya da küçük moleküllü peptidomimetikler elde etmek amacıyla, HT kimyaya destek olarak, patentli ürün ve bileşik kütüphanelerinde yüksek hacimli tarama gerçekleştirmektedir.