Demo

Ferring'in Uzmanlığı

Peptid bazlı ilaçlar, Ferring'in Ar-Ge aktivitelerinin odak noktasıdır. Peptidler, gen ve fonksiyonu arasında bir bağ oluşturdukları için ilaç tasarımında değerli araçlardır.

Ferring'in Peptid Araştırmaları Merkezi, Amerika Birleşik Devletleri'nin en hızlı büyüyen biyofarmasötik topluluğu olan, Güney Kaliforniya Biyomedikal Topluluğu'nun tam ortasında, San Diego'da yer almaktadır. Ferring'in peptid teknolojisi ve bilgisi, moleküllere 'ilaç-vari' özellikler enjekte ederek ve önemli avantajlarını koruyarak doğal oluşan peptid ve hormonları geliştirmeye yoğunlaşmıştır.

Son yıllarda, Ferring araştırmaları sonucunda beş yeni peptid ürünü  tespit edilmiştir ve şu anda kurum içinde ya da iş ortakları aracılığıyla Ferring bunları geliştirme aşamasındadır. Sonuç olarak, pazarlanmakta olan ya da Ar-Ge sürecindeki ürünler olarak; vazopressin grubu (desmopressin, terlipressin, FE 202158), oksitosin grubu (karbetosin, atosiban, barusiban) ve GnRH grubu (LHRH, triptorelin, degarelix) açısından bakıldığında, Ferring bugün bu endüstride peptid terapötikleri olarak en büyük portföye sahiptir.