Demo

Peptidler

Peptid Teknolojisi
Ferring'in peptid teknolojisi ile çalışmalarının kalbinde, protein, reseptör ve peptid hormonları inşa etmek için milyarlarca yıl boyunca doğa tarafından geliştirilen ve optimize edilen hayatın yapı taşları amino asitler yatar. Ferring'in peptid teknolojisi ve bilgisi, "doğayı geliştirmek" amacıyla endojen peptid ve hormonların tipik sınırlamalarını, özellikle pleyiotropik (çoklu etki) ve kısa süreli hareketlerini aşarak doğal yollarla oluşan DNA kodlu amino asitlerle, özel sentetik amino asit koleksiyonlarını birleştirir.

Sonuçta elde edilen "ilaç-vari" moleküller, daha iyi farmakodinamik (reseptör ve fonksiyon seçiciliği), farmakokinetik (enzimatik kararlılık, klerens, yarılanma ömrü ve süresi) ve farmasötik özellikler (çözünürlük ve stabilite) sunarken, doğal yollarla oluşan peptid ve hormonların önemli avantajlarını da (yüksek güç, yüksek etki ve yüksek güvenlik) taşırlar.

Ferring ve Peptidler
Ferring'in kurucusu Dr. Frederik Paulsen, Ferring'in ilk ilaçlarını, peptid hormonlarını kullanarak geliştirmeyi seçti. Ferring ilk önce, peptidleri hayvan organlarından çıkarıp doğal hormonlar ve/veya ligandlar kullanmak suretiyle değiştirerek üretti.

Ferring, peptidlerin kimyasal sentezine izin veren ve böylece hayvan organlarından peptid çıkarma gerekliliğini ortadan kaldıran üretim teknikleri geliştirdi. 1960'lı yıllarda Ferring, oksitosin ve vazopressini sentezleyebilen ilk farmasötik şirketlerden biri oldu ve bu şekilde bir peptid şirketi haline geldi. Ferring daha sonra, farmakolojik özelliklerini geliştirmek için vazopressin ve oksitosini uyarlamak üzere birçok akademi ve araştırma enstitüsü ile işbirliği yaptı. Bu çalışmalar, sezaryen sonrası hemarojiyi engellemede ve prematüre doğumda kullanılan tedavilerin yanı sıra, diabetes insipidus, enürezis ve kanamalı bozuklukları tedavi edecek ilaçların da geliştirilmesine yol açtı.